Ana Sayfa Arama Galeri Video
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da Kültür Akademisi’nden coşkulu final

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin kültür ve sanat hayatının gelişmesine katkı sağlamak adına hayata geçirdiği Kültür Akademisi, kısa sürede Bursalı sanatseverlerin ilgi odağı oldu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin şehrin

Bursalı sanatseverler tarafından büyük ilgiyle izlenen Kültür Akademisi-Şehir Mektebinin 2021/22 kültür-sanat ve eğitim sezonu, tüm eğitim programlarındaki genç ve yetişkin öğrencilerin katılımıyla düzenlenen belge töreniyle sona erdi.

Akademisyen, yüksek lisans öğrencisi, sivil toplum kuruluşlarının yöneticisi, öğretmen, tekniker, lise ve üniversite öğrencisi, ev hanımı gibi şehrin farklı yaş ve meslek gruplarından toplam 1200 öğrencisi bulunan akademinin bahar dönemi tamamlandı.

Uygulamalı Türk Halk Kültürü, Etkili İletişim ve Diksiyon, Güzel Yazı ve Göktürkçe, Uygulamalı Türk Halkoyunları, Şiir ve Edebiyat ile Türk Müziği Uygulamaları eğitim programlarından 360 öğrenci, eğitimlerini tamamlayarak belgelerini aldı.

Uygulamalı Türk Halkoyunlarından genç grup öğrencilerinin sergilediği halkoyunları gösterileri ile başlayan tören, diksiyon eğitimi alan vatandaşların metin okumaları, şiir yorumlamaları ve belge töreni ile sürdü. Ardından program, Şef Zeynep Başsoy yönetiminde Türk Müziği Uygulamaları genç grubunun konseriyle sona erdi.

Kültür ve sanatın sivil akademisi olarak bilinen Kültür Akademisi/Şehir Mektebi, eylül ayında alınacak kayıtların ardından, 2022/23 döneminde İbrahimpaşa Kültür Merkezinde uzman akademisyenler, sanat uzmanları, sanatçılar ve yazarlar tarafından verilecek seminerlerle devam edecek.