Ana Sayfa Arama Galeri Video
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da 3. kitap şöleni başlıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ve Türkiye’nin önde gelen yayınevleri, sahafları ve yazarlarının katılacağı Bursa Büyükşehir Belediyesi 3. Kitap Günleri, 18-27 Kasım 2022 tarihleri arasında Merinos AKKM’de gerçekleşecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından

‘Herkes için her yerde kültür sanat’ parolası ile kültürel faaliyetleri Bursa’nın tamamına yayan Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kitap Günleri’nin üçüncüsünü 18-27 Kasım 2022 tarihleri arasında Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenleyecek. Kitapseverlere 10 gün boyunca adeta kültür şöleni yaşatacak etkinlik, Bursa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılına atfedildi. Ayrıca 2022 Türk Dünyası Kültür Başkenti olması münasebetiyle Türk dünyasından yazarların da etkinliğe gelmesi öngörülüyor.

Bursa’nın yaşayan değerlerinden Prof. Dr. Süleyman Uludağ ile Güney Amerika edebiyatının önemli kalemlerinden Carlos Maria Dominguez’in Onur Konuğu olarak katılacağı 3. Kitap Günleri kapsamında birçok faaliyet de gerçekleştirecek.

120’yi aşkın yayınevinin katılacağı, 50’ye yakın söyleşinin gerçekleşeceği 3. Kitap Günleri’nde; aralarında Atilla Dorsay, Bekir Develi, Beşir Ayvazoğlu, Beyhan Budak, Bircan Yıldırım, İlber Ortaylı, Mete Yarar, Nurullah Genç, Sadettin Ökten, Saniye Bencik Kangal, Serdar Tuncer, Varol Yaşaroğlu ve Yusuf Kaplan gibi birçok önemli ismin yer aldığı 200 civarı yazar ve şair de okurlarıyla buluşacak.

Kitap kurtlarının merakla beklediği Bursa Büyükşehir Belediyesi 3. Kitap Günleri, 18 Kasım 2022 Cuma günü, saat: 10.00’da, Merinos AKKM’de kapılarını açıyor.