Ana Sayfa Arama Galeri Video
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tek başına tatil yapma rehberi

Tek başına tatile çıkma fikri ilk başta ürkütücü gelse de bu seyahat hayatınızı kökten değiştirecek çok güçlü bir deneyime dönüşebilir.

Tek başına tatile çıkma

Sevdiklerinizle tatil planları yapmak ve beraber unutulmaz anılara imza atmak elbette çok eğlencelidir. Ancak tek başına tatile çıkmak belki de hayatınızda verdiğiniz en iyi karar olabilir.

Tek kişilik uçak biletini bir anlık dürtüyle almış olabilirsiniz ama tatilinizi detaylı bir şekilde planlayabilirsiniz. Ulaşım ve konaklama detaylarını belirleyin, gideceğiniz yerleri konumuna göre sıralayın ve yapacağınız etkinlikler için önceden bir plan çıkarın. Seyahatinizde elbette beklenmedik aksiliklerle karşılaşabilirsiniz ama B planınız olduğu müddetçe tatilinizin harika olmaması için bir sebep yok.

Tek başına yapacağınız bu ilk seyahat için işe küçük planlar yapmakla başlayın. Yaşadığınız şehre yakın bir yere günübirlik bir seyahat düzenleyebilir veya hafta sonu için doğal güzellikleriyle öne çıkan bir yerlere kaçabilirsiniz. Sadece bir sırt çantasıyla bile seyahat edebileceğiniz için daha az yükünüz, daha bol rotanız olacaktır.

Tek başına seyahat ederken tüm kararları siz vereceğiniz için istediğinizi yapma özgürlüğüne sahipsiniz. Bu yüzden normalde yapmayacağınız şeyleri yapmaktan çekinmeyin. Örneğin normalde müzeye gidecekken daha cazip bir aktivite, belki de bungee jumping gibi ekstrem bir deneyime şans vermeyi düşünebilirsiniz.

Bu seyahate çıkarken tek yol arkadaşınız yalnızca sizsiniz. Güvenebileceğiniz ve ihtiyacınız olduğu anda size yardım edebilecek bir yakınınız sizinle olmayacak. Tek başına seyahat etme fikri gözünüzü korkutsa da bu deneyim, kendinize olan güveninizin artmasına sebep olacak. Artık zor koşullarla başa çıkmayı öğrenecek ve önemli konularda daha çok risk almaya başlayacaksınız.

Kaynak: NTV