Ana Sayfa Arama Galeri Video
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sonbahar tatili için 6 keyifli neden

Yazın tadı başka tabii ama sonbahar mevsiminde tatile çıkmanın da keyifli yanları var. İşte sonbaharda tatil yapmanın 6 keyifli avantajı…

Yazın tadı başka tabii

Sonbahar mevsiminde tatile çıkmanın keyifli yanları var. Tatile doyamayan tatil severler ve henüz tatile çıkamayanlar için sonbaharda tatile çıkmanın 6 keyifli avantajı… Pek çok kişi elini çabuk tutup yazın tatilini tamamlamış olsa da, henüz tatil planı yapmamış ve bu doğrultuda gideceği yeri belirleyememiş kişileri bekleyen avantajlar şöyle sıralanıyor:

KALABALIK OLMAZ

Sonbaharda tatile çıkmak için en keyifli 6 neden Sonbahar ile birlikte hem tatil bölgeleri hem de oteller sakinleşmeye başlar. Bir tatilin olmazsa olmazları olan yürüyüş, yüzme ve gezmek artık daha keyifli hale gelecektir. Otelde yemek, plajda ise şezlong kuyruğuna girmekten bıkanlar için sonbahar şahane bir seçim olacaktır.

POPÜLER MEKANLARDA YER BULURSUNUZ

Yazın masa bulamayacağınız, rezervasyon bile yapmaktan zorlanacağınız mekanların aranan müşterisi olmaya ne dersiniz? Üstelik en manzaralı masaya oturarak, denize en yakın şezlonga uzanma şansına sahip olabilirsiniz. Normal şartlarda rezervasyon bile yapmakta zorlanacağınız, gitseniz bile ‘Bu kadar para verdim ilgi, alaka kötüydü’ diyeceğiniz mekanlar için sonbahar mevsiminde aranılan müşteri olabilirsiniz. Daha iyi bir masada oturup, daha fazla ilgi görebilirsiniz, hatta pazarlık yapma şansınız bile artacaktır.

SICAK RAHATSIZ ETMEZ

Güney kesimlerde tatil yapacaksanız en iyi zamanın sonbahar olduğunu söylemek mümkün. Sonbaharda tatile çıkmak için en keyifli 6 neden Deniz suyu ısınır, hava sıcak olur, ancak sıcak hava yaz ortası gibi sizi kavurmaz. Böylece güneşin zararlı ışınlarından da kurtulmuş olursunuz.

FİYATLAR UCUZLAR

Sonbahar mevsiminde otel fiyatları ucuzlar. Otellerin fiyat olarak en yüksek olduğu aylar, Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Eylül ayında ise fiyatlar ucuzlar. Özellikle Eylül’ün ilk haftasından sonra, yaz ortasına oranla yüzde 30’a varan bir indirimle karşılaşabilirsiniz. Ayrıca uçak bileti fiyatları da yoğun yaz sezonu kadar pahalı olmayabilir, hele ki biletinizi önceden alırsanız, bu tatil size kesinlikle daha uyguna gelecektir. Eylül’ün 20’si itibariyle fiyatlar biraz da aşağı inecektir.

YOLLAR BOŞALIR

Hem şehirler arası yollar hem de tatil bölgelerinin trafiği sakinleşir. Yaz aylarında Bodrum trafiği, İstanbul trafiğini aratmıyor diyenler, sonbaharda Turgutreis’ten Türkbükü’ne kadar her yeri rahatlıkla gezebilir. Şehirler arası yollar sakinleşir. Sonbaharda tatile çıkmak için en keyifli 6 neden Köprüler, vapurlar sakinleşeceği için gideceğiniz yere ulaşmak daha kolay olacaktır. Bazı tatil bölgelerinde yazın kalabalıktan yürüyemediğiniz sahil yolları da sakinleşecektir.

SONBAHAR RENKLERİ

Sonbahar mevsiminde deniz güzel olur, aşırı sıcaklar biter ve yollar sakinleşir … Sonbaharın o eşsiz güzellikteki renkleri de artık kendini iyice hissetirmeye başlar. Sonbaharda tatile çıkmak için en keyifli 6 neden Doğa bambaşka ve bol renkli bir cümbüşe bürünür. Bu görsel şöleni kaçırmamak için tatile çıkmak harika bir fikir olabilir.

Kaynak: CNN Türk