Ana Sayfa Arama Galeri Video
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’nın en güzel sonbahar rotaları

Bursa’da sonbaharda nerelere gidilir, en güzel fotoğraflar nerede çekilir? Sizler için Bursa’daki en güzel sonbahar rotalarını derledik.

Bursa'da sonbaharda nerelere gidilir,

Sonbahar; doğanın bin bir renge büründüğü en güzel mevsimlerden biri.

Ağaçlar yapraklarını dökmeye başlar, ormanların zemini kızılın, sarının ve yeşilin tonlarıyla kaplanır.

Renk cümbüşü olur adeta…

İşte bu güzel mevsimde Bursa’da gezilecek yerleri ve muhteşem fotoğraflar çekebileceğiniz yerleri sizler için listeledik.

 1.  Botanik Park

Fotoğraf: Yakup Altan

Bursa’daki Soğanlı Botanik Parkı, sonbaharda ayrı bir güzelliğe bürünüyor. Özellikle hafta sonunu sonbahar renkleri içerisinde geçirmek isteyenlerin uğrak noktası oluyor.

Haritada göster


 2.  Misi Köyü

Bursa’nın en eski yerleşim yerlerinden biridir. Misi Köyü, tarihi evleriyle ve muhteşem doğasıyla yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun ilgi görüyor. 2000 yıllık bir geçmişe sahip olan köy, sonbaharda buraya gelen ziyaretçilerini büyülüyor.

Haritada göster


 3.  Dudaklı

Fotoğraf: Bursa Büyükşehir Belediyesi

Bursa’nın Kestel ilçesi Dudaklı Köyü’nde bulunan çınarlı yol, sonbaharın gelmesiyle özellikle fotoğrafçıların uğrak yeri oluyor.

Dizi ve filmlerin de çekildiği “çınarlı yol”da yaprakları sararan ağaçlar, kartpostallık görüntüler sunuyor.

Haritada göster


 4.  Küreklidere Şelalesi

Fotoğraf: Yakup Altan

Uludağ eteklerinde yer alan ve şehir merkezine yaklaşık 20 kilometre mesafede bulunan Küreklidere Şelalesi’nde, sonbaharın gelmesiyle renk cümbüşü yaşanıyor. Sarı ve yeşilin her tonunun göründüğü şelale, misafirlere ayrı bir güzellik sunuyor. Bu doğa harikası yer, özellikle sonbaharda doğaseverlerin ve fotoğrafçıların gözde mekanlarından biri oluyor.

Haritada göster


 5.  Suuçtu Şelalesi

Fotoğraf: Yakup Altan

Bursa Mustafakemalpaşa’daki Suuçtu Şelalesi, sonbaharda ziyaretçilerini büyülüyor. Fay hattının kırılması sonucu ortaya çıkan ve 38 metre yükseklikten akan Suuçtu Şelalesi, ilçe merkezine 22, Bursa’ya ise 125 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Fotoğraf tutkunlarının da sık sık ziyaret ettiği yerlerden biri olan Suuçtu, yerli ve yabancı ziyaretçileriyle turizme önemli katkı sağlıyor.

Haritada göster