Ana Sayfa Arama Galeri Video
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursalılar dikkat! Hava soğuyacak

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre, ülkemiz Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine girecek. Hafta başında hava sıcaklıkları azalacak.

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre,

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son değerlendirmelere göre; pazartesi günü ülkemizin kuzeybatı kesimlerinden başlayarak Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının kuzey, iç ve batı kesimlerde 6-12 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi, çarşamba günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak tekrar artması bekleniyor.

Rüzgarın; pazartesi ve salı günü Marmara ve Ege’nin batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Soğuk havayla birlikte Marmara’nın doğusunun yüksek kesimleri, Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu’nun güney ve doğusu ile Akdeniz’in yüksek kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve kar yağışlarının görülmesi bekleniyor.

Kar yağışlarının salı günü Konya ve Karaman çevreleri ile Antalya’nın doğusunun yükseklerinde kuvvetli olması beklendiğinden başta Konya-Antalya karayolu olmak üzere ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olunması uyarısı yapıldı.

BURSA 5 GÜNLÜK TAHMİN

3 BÜYÜK İLDE HAVA

Pazartesi , Salı ve Çarşamba günü 3 büyük ilimizde beklenen hava sıcaklıklarının;

Pazartesi , Ankara: 5 / 7 İstanbul: 7 / 8 İzmir: 12 / 14

Salı, Ankara : 0 / 4 İstanbul : 5 / 9 İzmir : 6 / 11

Çarşamba, Ankara: -2 / 8 İstanbul: 7 / 11 İzmir : 6 / 13

“DİKKATLİ VE TEDBİRLİ OLUN”

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, hafta başında ülkemizi etkilemesi beklenen soğuk hava, yer yer kar yağışları ve batı kesimlerde beklenen kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.