Ana Sayfa Arama Galeri Video
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’daki 150 milyon TL’lik yol projesinde son durum

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesinde, Bursa için önemli bir projenin Ulaştırma Bakanlığı’ndaki son durumunu paylaştı.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet

Nüfusu büyüyen Demirtaş, ulaşımını DOSAB içinden geçerek sağlıyor, ama fabrikaların araç yoğunluğu vardiya saatlerinde trafik kilitlenmesine yol açıyor. Bu sorun, DOSAB’ı otoyola bağlayacak kavşakla çözülüyor.

Sorunu 2 yıl önce Meclis gündemine taşıyıp takibini yapan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin, kavşağın 150 milyon liraya ihale edildiğini ve 2023 içinde biteceğini açıkladı.

Gelişmeleri, Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz bugünkü köşesinden okuyucularıyla paylaştı.

Yılmaz’ın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

Arşivimizi açıp baktık… Demirtaş’ı otoyola bağlayacak kavşak önerisini ilk Eylül 2018’de eski bir Karayolcu olan Yol ve Ulaşım Uzmanı M. Tözün Bingöl’den dinlemişiz.

Demiş ki:

Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nde giderek artan çok ciddi trafik problemi var. Bu problem İstanbul Caddesi’ni de etkiliyor.

Hem sanayinin ağır vasıta dahil trafiği, hem yeni yerleşim alanlarıyla gelişen Demirtaş’ın tüm ulaşımı DOSAB içinden yapılıyor. Vardiya saatlerinde trafik kilitlenme noktasına geliyor.

Bunu önlemek için DOSAB’ın kuzeydoğusu yönünde Yıldız Sokak üzerinden Mustafa Karaer Caddesi trafiği Bursa Çevre Yolu’na kavşakla bağlanmalı…

Ardından…

TBMM’de Ulaştırma Bakanlığı bütçesi görüşülürken söz alan AK Parti Bursa Milletvekili Dr. Mustafa Esgin’in konuyu gündeme taşıyan konuşmasına 20 Kasım 2020’de yer vermişiz:

Bursa’nın en önemli özelliklerinden biri sanayi şehri olması. Fakat Demirtaş OSB, Hasanağa-Akçalar OSB ve TEKNOSAB’ın otoyola bağlantıları yok. Bu 3 kavşağı istiyoruz.

Sonrasında…

Esgin pek çok kez konunun takipçisi olan açıklamalar ve görüşmeler yaptı, Karayolları’nın gündemine DOSAB-Otoyol Kavşağı’nın girmesini sağladı.

Dün konuşurken…

Mutlu ve heyecanlıydı. Sesindeki coşkunun nedenini şöyle açıkladı:

“Sayın Ulaştırma Bakanımızın onay verdiği, Karayolları Bölge Müdürlüğümüzün titiz çalışma yürüttüğü, Büyükşehir Belediyemizin kamulaştırmayı yaptığı DOSAB-Otoyol Kavşağı ihale edildi. Hızlı çalışmayla inşaatı 2023 içinde bitecek.”

Şu bilgiyi de ekledi:

“Hem Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi araçlarının, hem Terminal’den otoyola çıkacak araçların, hem Demirtaş ve çevresinden otoyola ulaşacak araçların kullanacağı trompet tipi kavşak 150 milyon liraya mal olacak.”

Bu süreçte…

TEKNOSAB Kavşağı ihalesi daha önce yapılmıştı. Sıra Hasanağa-Akçalar bölgesini otoyola bağlayacak kavşağın yapımına geldi.

Olay Gazetesi Yazarı Ahmet Emin Yılmaz’ın yazısının tamamını okumak için tıklayın…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bursa'ya turizmden sevindiren bir haber
Sıradaki Haber Bursa’ya bir mavi bayrak daha