Ana Sayfa Arama Galeri Video
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da öğrencilere müjde! Tatil boyunca ücretsiz olacak

Bursa’da binlerce öğrenci için yarı yıl tatili başladı. Müjdeler ise peş peşe geldi.

Bursa'da binlerce öğrenci için

2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk dönemi sona erdi. Bursa’da 795 bin öğrenci karne sevinci yaşadı. Yarı yıl tatilinin başlamasıyla birlikte müjdeler ise peş peşe geldi.

Bursa Hayvanat Bahçesi, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi ve Tünel Akvaryum’un yarı yıl tatili boyunca öğrencilere ücretsiz olduğu bildirildi.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ DUYURDU

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Bursa Hayvanat Bahçesi’nin tatil boyunca ücretsiz olduğunu açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal medya platformu X’ten yaptığı paylaşım şöyle:

 

FETİH MÜZESİ DE ÜCRETSİZ

Osmangazi Belediyesi, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nin yarıyıl boyunca tüm öğrencilere ücretsiz olduğu açıklandı.

Osmangazi Belediyesi’nin yaptığı paylaşım şu şekilde:

“KARNE SİZDEN AKVARYUM BİLETİ BİZDEN”

Yıldırım Belediyesi, Cazibe Merkezi Tünel Akvaryumu’nun kapılarını sömestir tatili boyunca tüm öğrencilere ücretsiz olarak açıyor.

Yıldırım Belediyesi, ‘Karne Sizden Akvaryum Bileti Bizden’ sloganıyla ara tatil boyunca Cazibe Merkezi Tünel Akvaryumu’nu Yıldırımlı çocukların ücretsiz olarak hizmetine sunuyor.

Sömestir tatili boyunca karnelerini getirip tüneli ücretsiz olarak ziyaret etme fırsatı bulabilecek öğrenciler, kentin ilk ve tek tünel akvaryumunda su canlılarını yakından tanıma imkânı bulacak. Bin metrekare alan üzerine kurulu gölet akvaryumda 5 bin yetişkin 20 bin yavru Koi Balığı bulunuyor.

Yaklaşık 25 metre uzunluğunda olan su tünel akvaryumunun giriş kısmındaki iç akvaryumda timsah balığı, kırmızı kuyruk kedi balığı, vatoz gibi su canlıları da bulunuyor.

Yoğun bir eğitim-öğretim dönemini geride bırakan öğrencileri kutlayan Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Eğitim dönemi boyunca hep yanında ve destekçisi olduğumuz çocuklarımızı sömestr tatilinde de unutmuyoruz. Tüm çocuklarımızı bir dönemin yorgunluğunu atmaları ve su canlılarını yakından tanımaları için Cazibe Merkezi Tünel Akvaryuma bekliyoruz” dedi.