Ana Sayfa Arama Galeri Video
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa’da en güzel Instagram fotoğrafları nerede çekilir?

Bursa, tarihi zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle Instagram kullanıcıları için muhteşem fotoğraf fırsatları sunan bir şehirdir. Bu kadim şehirde keşfedilecek pek çok güzellik bulunuyor. Bu makalede, Bursa’da en etkileyici Instagram fotoğraflarını çekmek için ziyaret edebileceğiniz yerler hakkında ipuçları sunuyoruz. Hadi gelin hep birlikte, 15 maddeden oluşan listemize bir göz atalım.

Bursa, tarihi zenginlikleri ve

Sosyal medya platformları, özellikle Instagram, fotoğraf paylaşımı için harika bir araç haline geldi.

Güzel manzara, ilginç detaylar ve tarihi mekanlarla dolu Bursa gibi güzel bir şehirde, Instagram için mükemmel kareler yakalamak oldukça kolay.

Ancak, Bursa’da en güzel Instagram fotoğraflarını çekebilmek için bazı önerilere ihtiyacınız olabilir.

İşte Bursa’da muhteşem Instagram kareleri yakalamanıza yardımcı olacak bazı ipuçları ve öneriler…

 1.  Uludağ

Bursa’nın sembolü haline gelen Uludağ, her mevsimde harika fotoğraf fırsatları sunar. Kış aylarında karla kaplı zirvesi, yaz aylarında ise yeşil doğasıyla büyüleyici kareler yakalamanıza olanak tanır. Teleferikle çıkabilir ve Bakacak Seyir Terası’nda muhteşem manzaralara sahip fotoğraflar çekebilirsiniz.

 Haritada göster


 2.  Tophane Saat Kulesi

Tophane Saat Kulesi de Bursa’nın sembollerinden biridir. Şehrin merkezindeki Osman Gazi ve Orhan Gazi türbelerinin de bulunduğu tarihi Tophane bölgesinde yer alır. Muhteşem Bursa manzarası eşliğinde burada harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Özellikle günbatımı, şehrin manzarasını yakalamak için harika bir fırsat.

 Haritada göster


 3.  Ulucami

Bursa’nın en önemli tarihi yerlerinden biri olan Ulucami, size muhteşem fotoğraf fırsatları sunar. Gerek caminin içinde gerekse avlusunda güzel kareler yakalamak için zaman ayırabilirsiniz.

 Haritada göster


 4.  Kapalıçarşı ve Hanlar Bölgesi

Fotoğraf: Bursa Büyükşehir Belediyesi

Kapalıçarşı ve Hanlar Bölgesi, canlı renkleri ve etkileyici mimarisiyle fotoğrafçıların ilgisini çekecek yerlerdir. Bu tarihi bölgede gezinirken ilginç detayları ve güzel kompozisyonları yakalayabilirsiniz.

 Haritada göster


 5.  Koza Han

Fotoğraf: Bursa Büyükşehir Belediyesi

Tarihi Hanlar Bölgesi’nde yer alan Koza Han, mimarisi ve iç avlusuyla muhteşem bir çekim noktasıdır. Bursalıların ve Bursa’ya gelenlerin en çok ziyaret ettiği yerlerden biri olan Koza Han’ın tarihi dokusu ile unutulmaz kareler elde edebilirsiniz.

 Haritada göster


 6.  Diğer tarihi yerler

Irgandı Çarşılı Köprüsü

Bursa, bilindiği gibi tarihi dokusuyla ünlüdür. Yukarıda saydığımız Ulucami ve Koza Han’ın yanısıra Yeşil Külliye, Bursa Kalesi, Irgandı Çarşılı Köprüsü gibi tarihi yapılar da güzel fotoğraf için size fırsat sunar. Detayları yakalamayı unutmayın.


 7.  Orhan Gazi Parkı

Bursa’nın tam merkezinde diyebileceğimiz bir yerdir. Ulucami’nin hemen yanında konumlanan bu parkın ortasında yer alan süs havuzu ve hemen yanındaki Bursa yazısı size harika fotoğraf fırsatları sunar.

 Haritada göster


 8.  Cumhuriyet Caddesi

Fotoğraf: Bursa Büyükşehir Belediyesi

Cumhuriyet Caddesi, Bursa’nın en meşhur caddelerinden biridir. 2011 yılında trafiğe kapatılan bu cadde, ortasından tramvay geçtiği için İstanbul’daki İstiklal Caddesi’ne benzerliğiyle dikkat çeker. Bursa’nın merkezinde yer alan bu caddede de harika fotoğraflar çekebilirsiniz.

 Haritada göster


 9.  Hüdavendigar Kent Parkı

Fotoğraf: Bursa Büyükşehir Belediyesi

Bursa’da Instagram’da paylaşabileceğiniz fotoğraflar için en güzel adreslerden biri de Bursa’daki parklardır. Size ilk önerebileceğimiz park ise Bursa’nın en büyük parkı olma özelliğindeki Hüdavendigar Kent Parkı. Çekirge’nin batısında, Nilüfer Çayı’nın iki yakasında oluşturulan yaklaşık 510 bin metrekarelik alan, güzel fotoğraflar çekebilmeniz için müthiş bir fırsattır. Özellikle parkın içinden geçen Nilüfer Deresi ve bu derenin üzerinde inşa edilmiş olan köprü, harika görüntüler sunuyor.

 Haritada göster


 10.  Soğanlı Botanik Park

Fotoğraf: Bursa Büyükşehir Belediyesi

Size önerebileceğimiz bir diğer park da 400 dönümlük Soğanlı Botanik Park’tır. Japon Bahçesi, Fransız Bahçesi, İngiliz Bahçesi, gül bahçesi, kokulu bitkiler bahçesi, şekilli bitkiler bahçesi gibi bölümlerin yer aldığı parkta, 150 tür ağaç, 27 çeşit gül, 76 tür çalı, 20 tür örtücü bitki bulunuyor. Bursa konaklarının modellendiği bir bölümün de yer aldığı Botanik Park’ta yürüyüş alanları, bisiklet yolları ve bir de suni gölet bulunuyor. Bu kadar fazla imkanın olduğu Botanik Park, harika kareler çıkarmanız için muhteşem bir seçenektir.

 Haritada göster


 11.  Dudaklı

Fotoğraf: Bursa Büyükşehir Belediyesi

Bursa’da doğaseverler için birçok seçenek bulunur ve bunlardan birisi Dudaklı Köyü’dür. Kestel ilçesindeki bu köyde bulunan çınarlı yolda harika kareler elde edebilirsiniz. Dizi ve filmlerin de çekildiği bu yolda özellikle sonbahar mevsiminde yaprakları sararan ağaçlar, kartpostallık görüntüler sunuyor.

 Haritada göster


 12.  Gölyazı / Uluabat Gölü

Bursa’da Instagram için fotoğraf çekebileceğiniz en güzel noktalardan biri de Bursa’nın Küçük Venedik’i olarak nitelendirilen Gölyazı’dır. Uluabat Gölü’ne kıyısı olan bu şirin köyde göl manzaralı harika fotoğraflar çekebilirsiniz. Özellikle de günbatımında muhteşem fotoğraflar ortaya çıkarabilirsiniz.

 Haritada göster


 13.  Mudanya / Tirilye

Fotoğraf: Mudanya Belediyesi

Bursa’nın denize kıyısı olan üç ilçesinden biri olan Mudanya ve onun şirin mahallesi Tirilye’yi de bu listeye mutlaka eklemeliyiz diye düşündük. Çünkü Mudanya ve Tirilye’nin dar sokakları, balıkçı tekneleri ve muhteşem deniz manzarası size güzel fotoğraflar için fırsat sunar.

 Mudanya’yı haritada göster / Tirilye’yi haritada göster


 14.  Suuçtu Şelalesi

Mustafakemalpaşa ilçesinde yer alan ve 38 metre yükseklikten dökülen doğa harikası Suuçtu Şelalesi ve Suuçtu Tabiat Parkı da güzel fotoğraflar çekmeniz için harika adreslerden biridir. Eğer doğa tutkunuysanız Instagram fotoğrafı için mutlaka buraya ziyaret etmelisiniz.

 Haritada göster


 15.  İznik Sahili ve İznik Gölü

Ve son olarak ise İznik Sahili/İznik Gölü… İznik Sahili, göl manzaralı fotoğraflar ortaya çıkarmak için harika bir adrestir. Fotoğraf için özellikle günbatımını tercih etmenizi öneriyoruz.

 Haritada göster


Sözün özü

Bursa, fotoğrafçılar ve Instagram kullanıcıları için görsel bir şölen sunar. Bu önerilere uyarak, Bursa’da en güzel Instagram fotoğraflarınızı çekebilir ve kadim şehir Bursa’yı dijital dünyada paylaşabilirsiniz.

Unutmayın, en iyi fotoğraf kareleri anıları ölümsüzleştirir, bu yüzden Bursa’da her anın tadını çıkarın ve paylaşın!