Ana Sayfa Arama Galeri Video
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bursa trafiğini rahatlatacak dokunuş

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Yakın Doğu Çevre Yolu’nun İstanbul Caddesi’ne bağlantı noktasındaki trafik yükünü ortadan kaldırmak için projelendirilen Adliye Kavşağı’nda kavşak kolları trafiğe açılırken, bordür, tretuvar ve çevre düzenleme çalışmaları hızla devam ediyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından

Bursa’da ulaşım sorununun ortadan kaldırılması amacıyla yol genişletme ve yeni yollar, akıllı kavşaklar, toplu ulaşımı teşvik, raylı sistem yatırımları gibi çalışmaları aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, trafiğin tıkanan damarlarını da yeni köprülü kavşaklarla açıyor.

Yeni adliye binasının da taşınmasıyla birlikte Yakın Doğu Çevre Yolu’nun İstanbul Caddesi’ne bağlantı noktasındaki trafik yükü her geçen gün artarken, Büyükşehir Belediyesi bu sorunu iki luplu kavşak ile çözüme kavuşturdu.

Proje kapsamında, 3 açıklıklı 117 metre uzunluğunda ve 2 açıklıklı 54 metre uzunluğunda iki köprü ile 3 bin 500 metre bağlantı yolu yapıldı. Bölgede hummalı bir şekilde devam eden çalışmalar kapsamında imalatları tamamlanan, Yakın Doğu Çevre Yolu’ndan Fuar Caddesine giriş için yapılan köprü, ana yolun gidiş ve geliş istikameti üzerindeki köprü ve kavşak kolları ile bağlantı yolları kullanıma açıldı. Alanda bordür ve tretuvar düzenlemeleri devam ederken, Tarım ve Peyzaj A.Ş ekipleri tarafından da kavşak alanında ağaçlandırma ve çevre düzenleme çalışmalarına başlandı.

Bölge nefes alacak

Ankara yolu altındaki yoğun yapılaşmaya bağlı olarak Yakın Doğu Çevre Yolu’nun gün geçtikçe çok daha yoğun kullanıldığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yaptıkları kavşak ve köprü çalışmalarıyla bu yoğunluğu ortadan kaldırmaya çalıştıklarını kaydetti.

Yolun, Acemler ve Yunuseli bağlantı noktasına yaptıkları Fuat Kuşçuoğlu Köprüsü’nde imalatların hızla devam ettiğini dile getiren Başkan Aktaş, “Yeni adliye binası, Bursa BTM, fuar merkezi, Gökmen Uzay ve Havacılık Merkezi ve emniyet müdürlüğü binasıyla birlikte Yakın Doğu Çevre Yolu’nun bu noktasında önemli bir yoğunluk yaşanıyordu. Bu nedenle bölgeye kavşak yapmak zorunluluk haline gelmişti. Başta adliye mensupları olmak üzere buradan hizmet alan vatandaşlarımızı rahatlatacak önemli bir projeyi büyük ölçüde tamamladık. Kavşak ve bağlantı kollarının ulaşıma açılmasıyla rahatlama hissedilmeye başladı. İnşallah kısa sürede çevre düzenleme imalatlarını da tamamlamış olacağız. Bursa’mıza hayırlı olsun” dedi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bursa'ya turizmden sevindiren bir haber
Sıradaki Haber Bursa’ya bir mavi bayrak daha